Art Freedom

Agata Garbacz

Pracownia Tkaniny

PRACOWNIA TKANINY

Młodsza, długo planowana siostra pracowni ceramicznej. Stawia dopiero pierwsze kroki i dokładnie nie wiadomo, co z niej wyrośnie, ale zapowiada się obiecująco.

Wyobrażam sobie, że będzie można tam projektować aplikacje na niepokorne plamy lub złośliwe dziury, fantazyjnie przedłużyć lub odważnie skrócić ulubioną spódnicę, uszyć patchworkowy szalik, poszewkę na poduszkę czy przytulankę, pofilcować, pomalować na jedwabiu, zrobić świąteczne kartki i ozdoby choinkowe, no i co tam jeszcze chcecie…

Każdego, kto ma ciekawy pomysł i chciałby go pokazać innym – zapraszam na spotkanie.

Będą obowiązywać takie przykazania:

  1. Wykorzystaj, co można wykorzystać – czyli ekologiczna pomysłowość kontra drapieżna konsumpcja.
  2. Miej własny styl, bądź czarującą kompozycję – czyli uniwersalne wyczucie smaku kontra globalna moda.
  3. Otaczaj się rzeczami, które zrobiły Twoje ręce, bo mają dobrą energię i są niepowtarzalne – czyli indywidualność kontra masowa produkcja.

===

Pracownia Tkaniny, opuszczona przez panią Katarzynę Rajtar, znalazła kolejną matkę zdecydowaną na adopcję. Matka nazywa się Kinga Pukowska. Ma trójkę dzieci, męża, firmę Polekont, dobre serce i nieproporcjonalnie dużą ilość pomysłów w stosunku do długości doby.
Trzymam kciuki.
Informacje na www.polekont.pl

===

Za ścianą zamieszkał POLEKONT…

Na portalach, dla których piszę mam takie wizytówki:

http://dziecisawazne.pl/author/kinga-pukowska/

http://www.mamopracuj.pl/matka-wyrzut-sumienia-polka (pod artykułem)

Polekont to moje czwarte dziecko, początkowo tylko chusty. Nastawiony na produkty niszowe, dobrej jakości, ręcznie szyte lub wykańczane, unikatowe poduszki i termofory, produkty na zamówienie.

I będzie jeszcze wspólne szycie…

Pracownia tkaniny, teraz pod szyldem Polekontu, otwiera się ponownie dla miłośników miękkiego materiału, twórców małych i większych, tych, którzy pragną stworzyć coś od zera lub nadać nowy sens materii już używanej, czasem nadszarpniętej.

W planach:

  1. Warsztaty z igłą i nitką w tle, czyli twórcze zmagania z tkaniną w roli głównej (oraz inne pokrewne: włóczka, kordonek, wełna itp), szycie na maszynie, tworzenie konkretnych „wzorów”, ale i odnawianie zniszczonej/ niemodnej/znudzonej garderoby przy wykorzystaniu różnych technik; CZWARTKI 17.00-19.00
  2. Warsztaty „wokół kołyski”, czyli 5 spotkań o tematyce okołorodzicielskiej; WTORKI 17:30-19.00 (ciąża, poród, wychowanie, karmienie i żywienie itp)
  3. Spotkania „przy kwitnącej herbacie” ŚRODA około 11.00, skierowane do mam z małymi dziećmi (opcje „do pogadania”, wymiany doświadczeń, informacji, wymiany zabawek i ubranek)

Start około połowy września, informacje na bieżąco na www.polekont.pl

Pozdrawiam i zapraszam.

Kinga Pukowska