Art Freedom

Agata Garbacz

Ja i One

Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną w zakresie pedagogiki specjalnej – rewalidacja przewlekle chorych i kalekich, a także dwuletnie Studium Aranżacji Wnętrz, Projektowania Wystaw i Form Reklamowych oraz kilka kursów ceramicznych. Pracowałam z ludźmi niepełnosprawnymi i chorymi, prowadząc warsztaty terapii zajęciowej.

Teraz uczę ludzi lepić garnki. Prowadzę zajęcia z ceramiki dla dzieci i dorosłych. Współpracuję z przedszkolami i szkołami, również ze szkołami specjalnymi. Pomiędzy zajęciami lub nocą udaje mi się czasem ulepić jakiegoś anioła, miskę, biżuterię… Przyjemnie jest tworzyć przedmioty, które inni chcą kupić.

Mam przeczucie, że wszystko, co najważniejsze, było we mnie od zawsze. Wykorzystuję pakiet talentów, z którymi się urodziłam. Mam szczęście…

Glina to moja miłość od pierwszego dotknięcia. Zaryzykowałam zwolnienie z pracy, którą bardzo lubiłam, zlikwidowałam polisę na życie, kupiłam piec i otworzyłam pracownię ceramiczną, która z powodzeniem funkcjonuje już czwarty rok. Nie wszystko było łatwe i przyjemne, ale mając wokół tylu Aniołów oraz poczucie spełnienia i satysfakcji, można pokonywać najtrudniejsze przeszkody.

Oprócz ulubionej pracy mam trójkę wymarzonych dzieci i niezwykle inteligentnego kota na trzech łapach. Może przydarzy się trzeci mąż Zapraszam na Górnickiego 3 w Krakowie.

Agata Garbacz

===

Magda Gil – Sąsiadka z góry i przyjaciółka, „wolontariuszka” i „menagerka”, dobry duch i źródło energii, skarbnica przysłów i śmiesznych powiedzonek, krytyczna i pomysłowa, zawsze chętna do pomocy, towarzyszka w nocnym lepieniu, wybawicielka od śmierci głodowej.

Czasem śpiewa dzieciom na zajęciach starą piosenkę o dziadku.

===

Anna Lewińska – szalona malarka, której obrazy zdobią i współtworzą nastrój pracowni. Wulkan energii, nieskrępowana niczym wyobraźnia, nieobliczalna i nieprzewidywalna. Ciągle w biegu, w trakcie realizacji kolejnych pomysłów, na wernisaż, na plener, na spotkanie… Starość nigdy jej nie dogoni.

Obrazy Hanki można pooglądać na lewinska.art.pl.

===

Dominika Rupp – niezwykle wszechstronna i utalentowana kobieta. Jest taternikiem jaskiniowym, płetwonurkiem, sternikiem jachtowym, krawcową, księgową, joginką i fotografem. Monitorowała pingwiny na 34-tej Polskiej Wyprawie Antarktycznej.

Wszystko umie naprawić, pięknie maluje szkliwami, ma wyjątkowe wyczucie kompozycji, potrafi sfotografować nastrój.